Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Ozon, birçok hastalığın tedavisinde iyi bir yöntemdir

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan ve atmosferin üst katmanlarında yer alan renksiz bir gazdır. Gökyüzünün masmavi renginin temel kaynağıdır, dünyamızı güneşten gelen zararlı ışınlardan ve radyasyondan korumaktadır. Atmosferdeki elektrik akımının oksijeni parçalamasıyla oluşur, çok çabuk reaksiyona girip oksijene dönüştüğünden depolanma imkânı yoktur.

Ozonun havada ve suda mikrop kırıcı, koku giderici, molekül yok edici görevi vardır. Bu kapsamda bakterileri, virüsleri, sporları, mantarı, küfü yok veya elimine eder; suyu ve havayı temizler; havada bulunan zehirli gazların, solvent buharlarının, sigara dumanının zararlı etkilerini ortadan kaldırır; sigara dumanı, benzin, boya, küf, kömür, çöp kokularını ve ağır yemek kokularını ortadan kaldırır.

Ozon günümüzde gıdadan tekstile kadar farklı sektörlerde dezenfektan olarak kullanılmaktadır. Sağlık sektöründe ise tedavi amaçlı olarak ozondan yararlanılmaktadır.

Ozon, neredeyse tüm mikropları öldürür

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemimiz üzerinde önemli bir rol üstlenen, birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilen sitokinler (hücreler arasında iletişim kuran moleküller) üzerinde etkilidir. Mikropların yüzde 99’unu öldürme özelliğine sahip olan ozon, Covid-19, Ebola, HIV, Hepatit B ve Hepatit C gibi şiddetli enfeksiyonların tedavisinde de kullanılır. Bunu da bağışıklık sistemimizin daha sağlıklı çalışabilmesini, vücudumuzdaki çeşitli zararlı atıkların ve toksinlerin atılmasını, vücuttaki oksijen miktarının yükseltilmesini, vücudun kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayarak başarır.

Kanser, tümör, kalp, alerji, diyabet, hipertansiyon, sinüzit, migren, sistit, MS, Alzheimer hastalıklarında, otoimmün rahatsızlıklarda, yaralanmalarda, eklem sorunlarında, cilt enfeksiyonlarında, metabolizmanın hızını artırmada (vs) ozon tedavisinden yararlanılabilir. Bunların yanı sıra etkili bir antiaging yöntemidir, ciltteki oksijenlenmeyi artırarak gençleşme sağlar. Ayrıca mutluluk hormonu serotoninin üretimini artırdığından depresyon tedavisine destek sağlar.

Hamilelere, ileri derecede kansızlığı veya kan hastalığı olanlara, yeni kalp krizi geçirmiş hastalara, yüksek tansiyon hastası olup ACE inhibitörü tedavisi devam edenlere, ozona alerjisi olanlara (vs) ozon tedavisi uygulanmaz.

Ozon tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle ozon tedavisinin sadece doktor kontrolünde uygulanması gerektiği bilinmelidir. Tedavi sırasında hastadan 50 ila 100 ml arasında kan alınır ve kan ozonla karıştırılıp hastaya enjeksiyonla geri verilir; bu en çok uygulanan ozon tedavisi yöntemidir. Bununla birlikte ozonlanmış serumun hastaya damar yoluyla verilmesi, kas dokusuna ve eklemlere uygulanabilmesi, rektum ve vajinal yolların kullanılması mümkündür.