Andülasyon Tedavisi

Andülasyon Tedavisi

Andulasyon terapisi bütünsel sağlığı ve kilo kontrolünü destekler

Yeni nesil andulasyon terapisi, vücut dokularında biyolojik rezonans titreşimleri yaratan, kızıl ötesi ışınla bu titreşimleri cildin daha derin katmanlarına aktaran, hücre gelişimini ve bütünsel sağlığı destekleyen tamamlayıcı bir yöntemdir. Alman bilim adamları tarafından geliştirilen ve pek çok Alman tıp kurulu tarafından onaylanmış olan bu yöntem, dünyada 10 yıldan uzun bir süredir uygulanmaktadır. Andulasyon terapisi hücrelerin enerji akışının ve enerji miktarının yükseltilmesini sağlar, vücudun sorunlu bölgelerine pozitif titreşimler gönderir, hastada fiziksel ve zihinsel rahatlama sağlar.

Andulasyon cihazıyla yapılan terapi aracılığıyla öncelikli olarak hastaya vücut sağlığı kazandırılır ve bu durum sürdürülür. Andulasyon terapisi, bütünsel sağlığı korumanın önemli bir yöntemidir, çünkü tek bir organ veya bölge üzerinde değil organizmanın tümünde etki sağlar. Ağrılar üzerinde etki yaratırken, hastanın genel performansını artırır.

Bu yöntemle dolaşım sorunları, akut ve kronik ağrılar, sindirim sistemi sorunları, metabolizma sorunları, huzursuz bacak sendromu, ödem, kramp, varis, selülit, bölgesel yağlanma, iç organ yağlanması, kilo verme, stres, uykusuzluk, tükenmişlik sendromu tedavilerine katkı sunulur. Aynı zamanda vücudun kendi kendini iyileştirme sistemi desteklenir.

Andulasyon terapisi kilo vermeye de yardımcı olur

Andulasyon terapisi sağlıklı bir beslenme programı ve egzersizle birlikte yürütüldüğünde kilo kontrolüne ve kilo vermeye de yardımcı olur. Bunun sebebi de andulasyon terapisinin vücudun daha fazla enerji tüketmesine, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına, vücuttaki sıvıların salınımına, yağların yakımına imkân tanımasıdır. Andulasyon, karın bölgesindeki yağlanmalar üzerinde de etkilidir. Yaklaşık 15 dakikalık bir andulasyon terapisinin 2,5 saatlik yürüyüşe veya 1 saatlik egzersize eşit olduğu belirtilmektedir.

Bu yöntemin uygulanması sonucunda hasta daha fazla enerjiye, kolajene, esnekliği, kan değerlerine, sağlıklı dokuya ve hücre yapısına, kaliteli uykuya sahip olur. Stresi, yorgunluğu, selülitleri, ağrıları, varisleri, krampları ve ödemleri ise azalır.

Uygulama sırasında elektriksel mikro akımlar üreten andulasyon terapisinde seanslar genelde yarım saat sürer ve hastanın ihtiyacına göre iki ila dört hafta arasında tamamlanır. Andulasyon terapisi hamilelere ve 15 yaş altındaki hastalara önerilmez. Terapilerin uzman hekimler tarafından yapılması gereklidir.