Biorezonans Terapisi ile Enfeksiyon Hastalıkları Tedavisi

Enfeksiyon hastalıklarının teşhis ve tedavisi nasıl yapılır?

Enfeksiyonlar; virüsler, bakteriler, mantarlar, parazitler gibi mikroorganizmaların vücuda girip bir bölgeye yerleşmesi ve çoğalmasıyla oluşur. Bunun sonucunda ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olan rahatsızlıklar (viral, bakteriyal vb.) ise enfeksiyon hastalıkları olarak tanımlanır.

Kimi zaman hafif bir ateşle atlatılabilen enfeksiyonlar, eğer vücudun savunma sistemi yeterince güçlü değilse ciddi (hatta ölümcül) sonuçlara da yol açabilir. Bu açıdan bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar, bebekler, hamileler, kanser hastaları, HIV/AIDS hastaları, kronik hastalığı olanlar, yetersiz ve kötü beslenenler, hijyen koşullarının iyi olmadığı ortamlarda yaşayanlar enfeksiyonlara daha yatkındır.

Enfeksiyonlar öksürmek ve hapşırmak gibi durumlarla çevreye yayılabilir. Cinsel temas gibi doğrudan ya da bir yere dokunduktan sonra elleri yıkamadan bir şeyler yemek gibi dolaylı yollarla da bulaşabilir. Dışkı, kan, serum gibi faktörlerin yanı sıra sivrisinekler, keneler, pireler de enfeksiyonların insan vücudunda gelişmesine sebebiyet verebilir.

Enfeksiyon hastalıklarının belirtileri nelerdir?

Grip, nezle, sinüzit gibi solunum yolu enfeksiyonları; menenjit ve ensefalit (beyin iltihabı) gibi beyin ve omurilik enfeksiyonları; HIV, AIDS, frengi gibi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar; idrar yolu enfeksiyonları, yoğun bakım ve cerrahi enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları; tüberküloz, zatürre, tifo, ishal, sarılık, hepatit gibi hastalıklar “enfeksiyon hastalıklarından” bazılarıdır.

Ateş, enfeksiyon hastalıklarının başlıca belirtisidir. Bunun yanı sıra enfeksiyon hastalıklarının boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrısı, eklem ağrısı, ishal, bulantı, kusma, terleme, titreme, öksürük, halsizlik, yorgunluk gibi belirtileri vardır.

Enfeksiyonlara yakalanmamak için kişisel hijyen önlemlerinin alınması, yeterli ve sağlıklı beslenilmesi, egzersiz yapılması, düzenli ve kaliteli uyku uyunması son derece önemlidir. Enfeksiyon hastalıklarının bazılarından aşıyla korunmak da mümkündür. Doktor muayenesinin yanı sıra kan, idrar, dışkı, doku, balgam (vb.) testlerle, görüntüleme yöntemleriyle teşhis edilen enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde hastalığın türüne göre antimikrobiyal, antifungal ilaçlar, antibiyotikler (vb.) kullanılabilir.

Biorezonansla teşhis ve tedavi nasıl sağlanır?

Biorezonansa özel kan testi sayesinde virüs (korona, herpes, hepatit, influenza vb.) enfeksiyonları, bakteri (streptokok, pnömokok, e.coli vb.) enfeksiyonları, mantar ve parazit (kandida, toxoplazmoz vb.) enfeksiyonları kolaylıkla teşhis ve ardından tedavi edilebilir.

Biorezonans terapisi; öncelikle virüsler, bakteriler, mantarlar, parazitlerle zayıflamış olan bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücutta negatif etki yaratan bu etkenler, frekanslarla temizlenir ve böylelikle hücrelerin bilgi alışverişi eski düzenli haline getirilir. Vücuda zarar veren etkenlerin yarattığı olumsuz frekanslar ortadan kaldırıldığında iyileşme de sağlanır.