Biorezonans terapisi sigara bırakmayı nasıl sağlıyor?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki eğer gerçekten istiyorsanız sigarayı bırakabilirsiniz.

Ve sonra şunu belirtmeliyiz ki tek seansta yüzde 80’nin üzerinde bir başarı oranına sahip olsa da biorezonans terapisi, kesinlikle mucizevi bir yöntem değildir. Hastanın isteği ve kararlılığı, biorezonans terapisi ile elde edilen başarıya büyük katkı sağlar. Bu hem tedavi öncesi hem de sonrası için geçerlidir. Sigara bırakma kararı hasta tarafından verilmelidir, hasta istekli ve mücadele arzusu içinde olmalıdır.

Sigara bırakmanın pek çok yöntemi var

Dünya’da ve Türkiye’de kişilerin sigarayı bırakmasına yardımcı pek çok yöntem uygulanıyor. Elbette kendi idaresiyle sigara bağımlılığından kurtulan kişiler var, ancak bu kişilerin oranı sigara bırakanlar içinde %3-5 kadardır. Büyük bir çoğunluk içinse destek tedaviler ve terapiler gerekir. Çünkü sigara bağımlılığı, adı üstünde bir bağımlılıktır. Üstelik dünyada en çok ölüme sebep olan bağımlılıktır. Ve bir kere bağımlı olduğunuzda bırakmak o kadar da kolay değildir. Fiziksel ve psikolojik bağımlılık etkileri söz konusudur. İşte bu nedenle sigarayı bırakmak için fiziksel ve psikolojik pek çok yöntem geliştirilmiştir. Nikotin bantları, nikotin sakızları, akupunktur, psikolojik destek bunlardan bazılarıdır.

Biorezonans terapisi, sigara bırakma konusunda nasıl ilerler?

Hastalık nedeni olan sağlıksız frekansların vücuttan kaldırılmasını ve böylece vücudun kendi kendini iyileştirme potansiyelini aktive etmeyi hedefleyen biorezonans terapisi, elektromanyetik frekanslar aracılığıyla uygulanır. Bu şekilde tüm maddelerin frekans kalıpları elde edilir. Sağlıksız dokuların yaydığı frekanslar tersine çevrilerek vücuda geri gönderilir ve yok edilir. Biorezonans terapisi; ağrısızdır, acısızdır, ilaçsızdır ve yan etkisizdir.

Biorezonans terapisi ile sigara bırakma yönteminde, sigaranın içeriğindeki nikotinin ve diğer maddelerin frekans kalıbı kullanılır. Terapi sırasında bu frekans kalıbı ters çevrilir, 64 kata kadar büyütülür, elektrotlar ve manyetik minder aracılığıyla hastanın vücuduna geri yollanır. Bu şekilde hastanın vücudundaki sigara frekansının tersi uygulanmış olur. Sonuç ise sigaranın ve nikotinin frekanslarının silinmesidir.

Biorezonans ile sigara bırakma terapisi uygulanmadan önce, uygulanması sırasında ve sonrasında yapılan işlemler ve dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Hasta, biorezonans terapisinden 4-6 saat öncesine kadar kahve ve alkol içmemelidir.
 • Hasta, terapiye gelirken yanında her zaman içtiği sigarayı bulundurmalıdır.
 • Terapi öncesinde hastadan her zaman kullandığı marka sigaradan içmesi, bu sigaranın küllerini ve izmaritini bir cam tüpe koyması istenir.
 • Bu tüple birlikte hastadan alınan tükürük örneği biorezonans cihazına yüklenir.
 • Sigara bırakma seansı 60 dakika sürer, öncesinde kısa bir detoks programı da uygulanır.
 • Bu seans sırasında uygulanan frekanslar hem bir çipe hem de suya yüklenir.
 • Çip, seans sonunda hastanın vücuduna yapıştırılır. Hastanın bu çipi 1 ay süreyle vücudunda taşıması gerekir.
 • Frekans yüklenmiş küçük bir şişe su, seans sonunda hastaya verilir. Hasta bu suyu sigara içme arzusu yaşadığında yudumlar. Bu su, 1 litrelik suyla karıştırılarak çoğaltılabilir.
 • Terapi sonrasında hasta, günde 2 litre su tüketmelidir.
 • Bu yöntemle hastaların %80’inden fazlası ek bir seansa ihtiyaç duymadan sigarayı bırakabilir.
 • Terapi sonrasında sigara içme isteği duyan hastaların sigara içmeden kliniğe başvurması istenir ve bu hastalara ikame seans uygulanır.