Biorezonans Terapisi ile KOAH Tedavisi

KOAH nasıl tedavi edilir?

 

KOAH (Kronik Obstrüktif -Tıkayıcı- Akciğer Hastalığı), hava yollarında ve akciğerlerde özellikle sigara içme nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Hava yollarında tıkanmaya, daralmaya, kalınlaşmaya ve ayrıca akciğerlerin dokusunda hasarlanmaya sebep olan KOAH’ın herhangi bir fiziksel aktivite yaparkan artan nefes darlığı, uzun süreli ve kronik öksürük, hırıltı, balgamda artış ve renk değişikliği, göğüs sıkışması ve basısı, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtileri vardır. İleri aşamadaki KOAH hastalarında şiddetli baş ağrısı, çarpıntı, titreme, uyuşma, ayak bileklerinde ve ayaklarda ödem, uykusuzluk, unutkanlık gibi belirtiler de görülebilir.

 

Tüm dünyada sıklıkla karşılaşılabilen KOAH’ın en önemli nedeni yukarıda da belirttiğimiz gibi sigara içmektir; daha geniş anlamda sigarayla birlikte pipo, puro, nargileyi de içerecek şekilde tütün kullanımıdır. Sigara içilmese dahi sigara dumanına maruz kalmak da aynı şekilde etkendir. Hava kirliliğinin yanı sıra evlerde ya da iş yerlerinde zararlı gazlara ve partiküllere maruz kalmak, genetik yatkınlık, özellikle çocukluk döneminde yaşanmış astım ve kronik bronşit gibi akciğer hastalıkları da KOAH riskini artırabilir.

 

KOAH ’ın tedavisinde hangi yöntemler uygulanır?

 

Erken teşhisle KOAH ’ın ilerlemesi kontrol altına alınabilir, tedavi edilebilir ve hastanın yaşam kalitesi yükseltilebilir.

 

  • KOAH ’ın tedavisinde hastanın sigara içmemesini sağlamak çok önemlidir.
  • Hava kirliliğine, zararlı gaz ve partiküllere maruziyeti azaltmak ya da ortadan kaldırmak da bir başka önemli faktördür.
  • Hastaya nefesini açacak, öksürüğünü kesecek, balgamını söktürecek ilaçlar önerilir.
  • Nefes darlığının azalmasını ve kasların güçlenmesini desteklemek amacıyla, düzenli fiziksel aktivite yapılması da önerilenler arasındadır.
  • Daha ileri aşamadaki vakalarda oksijen tedavisi uygulanabilir.
  • İleri aşamalarda cerrahi yöntemlerden de yararlanılabilir.

 

Tedavi yapılmazsa bu hastalığın ölüme varan sonuçları vardır, hatta KOAH dünyada ölüme en çok sebep olan hastalıklardan biridir. Üstelik KOAH hastalarında akciğer kanseri ve kalp hastalıkları gibi başka rahatsızlıkların ortaya çıkma riski de yüksektir.

 

Biorezonans terapisinin nasıl bir rolü vardır?

 

Biorezonans terapisi ile KOAH tedavisinde, öncelikli olarak akciğerlerin rahatlaması sağlanmaktadır. Akciğerlere zarar veren çevresel faktörler, virüsler, bakteriler, parazitler, toksinler biorezonans terapisi ile ortadan kaldırılmaktadır, akciğerlerin gücü artırılmaktadır. Alerji tedavileri de kullanılabilmektedir. Vücut kapasitesini ve bağışıklığı güçlendirecek, hastanın yaşam konforunu artıracak tedaviler de tedavi protokolüne eklenebilmektedir. Tüm bunlarla birlikte KOAH’ın en önemli sebebi olan sigara bağımlılığından da biorezonans terapisi ile tek seansta kurtulmak mümkündür.