Biorezonans ile Check-Up

 

Biorezonans ile check-up nasıl yapılır?

Biorezonans ile check-up, her patolojik sürecin kendine özgü frekansa sahip olduğu bakış açısı üzerine kuruludur. Op. Dr. Hasan İlkehan Kliniği’nde biorezonons ile check-up, “body-check” ve “so-check” olmak üzere iki cihazla gerçekleştirilir. Her iki cihaz da tamamen biorezonans terapisinin ilkelerine göre tasarlanmıştır. Cihazlar, vücudumuzda oluşabilecek tüm patolojik süreçlerin frekanslarını içerir ve check-up sırasında hastanın frekansları ile kendi veri tabanlarındaki frekansları karşılaştırır. Vücudun organları ya da hücreleri sağlıklı, hastalığa yatkın ya da hastalıklı durumlarda farklı frekanslar yayarlar. Cihazlar, bu şekilde hastanın vücudundaki frekans bozulmalarını tespit eder, gelecekte hastalığa neden olabilecek sorunları saptar ve tedbir alınmasına olanak tanır.

Biorezonans ile body-check sürecinde neler yaşanır?

Biorezonans ile check-up yapılmadan önce body-check cihazına bağlı olan kulaklık, hastanın başına takılır ve ardından cihaz çalıştırılır. Kulaklıktaki özel iletkenler hastanın vücudundaki organları, sistemleri, eklemleri tarayarak elde ettiği verileri cihaza aktarır. Sinir, solunum, sindirim sistemi hastalıkları, nörolojik hastalıklar, kulak burun boğaz hastalıkları (vb.) biorezonans ile body-check ile ortaya konulabildiği gibi ileride gelişebilecek rahatsızlıklara dair belirtiler de saptanabilir. Örneğin, bir tümör veya sinir sıkışması da tespit edilebilir, ileriki yıllarda soruna sebep olabilecek bir pankreas sorunu da. Cihaz alerjenleri, kimyasalları, gıda intoleranslarını (vb.) da belirler. Body-check taraması, yarım saatlik bir süreçte gerçekleştirilir. Bu esnada hasta, bilgisayar ekranında kendi vücut taramasını izleyebilir.

Biorezonans ile so-check nasıl yapılır?

So-check cihazı ise hastanın avuç içindeki akupunktur noktalarından yararlanıp, sensörler aracılığıyla organlar ve hücrelerdeki frekansları tarama esasına göre çalışır. Bu sayede alerjenler, virüsler, ağır metaller, gıda intoleranslarıyla (vb.) birlikte vücuttaki vitamin eksiklikleri ortaya çıkarılır. İşlem, yaklaşık 10 dakikada gerçekleştirilir.
Gerek body-check gerekse so-check cihazıyla yapılan biorezonans ile check-up’tan elde edilen bilgiler, hekim tarafından yorumlanıp hastayla paylaşılır. Eğer kişide hastalık belirlenmişse bir tedavi protokolü hazırlanır. Olası hastalıklarla ilgili olarak da hastaya tavsiyelerde bulunulur ve tabii ki koruyucu amaçlı olarak biorezonans terapisi uygulanabilir.
Biorezonans ile check-up yöntemi; kısa sürede, ilaçsız ve ağrısız bir şekilde erken tanı koymada önemli bir fark yaratmaktadır.